Alliance Memory, Inc. AS7C31025B-20TJCNTR
AS7C31025B-20TJCNTR picture photo
Mfg. Part Number
AS7C31025B-20TJCNTR
Brief Description
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ
Datasheet Download
AS7C31025B-20TJCNTR.pdf
Availability of AS7C31025B-20TJCNTR
QUANTITY
AS7C31025B-20TJCNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C31025B-20TJCNTR
Internal Part NumberEIS-AS7C31025B-20TJCNTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size1M (128K x 8)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-BSOJ (0.300", 7.62mm Width)
Supplier Device Package32-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C31025B-20TJCNTR
Related LinksAS7C31025, AS7C31025B-20TJCNTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C31025B-20TJCNTR Details Description
Related parts for AS7C31025B-20TJCNTR
RES SMD 255K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRIVER 64QLP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
1.27 BTB HD SMT RA datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf