Alliance Memory, Inc. AS7C31026B-12JINTR
AS7C31026B-12JINTR picture photo
Mfg. Part Number
AS7C31026B-12JINTR
Brief Description
IC SRAM 1M 64X16 44-SOJ
Datasheet Download
AS7C31026B-12JINTR.pdf
Availability of AS7C31026B-12JINTR
QUANTITY
AS7C31026B-12JINTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C31026B-12JINTR
Internal Part NumberEIS-AS7C31026B-12JINTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (64K x 16)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package44-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C31026B-12JINTR
Related LinksAS7C31026, AS7C31026B-12JINTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C31026B-12JINTR Details Description
Related parts for AS7C31026B-12JINTR
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
LED CBI 5MM RD DFF 7MA VERT QUAD datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE A 28POS datasheet.pdf
RES 245 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 500LM WHITE datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
METRAL HDR RA PF 5R 2 MO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
1000UF 35V 16X25MM 125C 4000H datasheet.pdf