Alliance Memory, Inc. AS7C34096A-15JCNTR
AS7C34096A-15JCNTR picture photo
Mfg. Part Number
AS7C34096A-15JCNTR
Brief Description
IC SRAM 4M 512X8 36-SOJ
Datasheet Download
AS7C34096A-15JCNTR.pdf
Availability of AS7C34096A-15JCNTR
QUANTITY
AS7C34096A-15JCNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C34096A-15JCNTR
Internal Part NumberEIS-AS7C34096A-15JCNTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (512K x 8)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case36-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package36-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C34096A-15JCNTR
Related LinksAS7C34096, AS7C34096A-15JCNTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C34096A-15JCNTR Details Description
Related parts for AS7C34096A-15JCNTR
CBL RIBN 50COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 12.5VC SOT353 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO 21C P 120" RBW JACKP NI datasheet.pdf