Alliance Memory, Inc. AS7C38098A-10BINTR
AS7C38098A-10BINTR picture photo
Mfg. Part Number
AS7C38098A-10BINTR
Brief Description
IC SRAM 8M 512X16 48-BGA
Datasheet Download
AS7C38098A-10BINTR.pdf
Availability of AS7C38098A-10BINTR
QUANTITY
AS7C38098A-10BINTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C38098A-10BINTR
Internal Part NumberEIS-AS7C38098A-10BINTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size8M (512K x 16)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-LFBGA
Supplier Device Package48-TFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C38098A-10BINTR
Related LinksAS7C38098, AS7C38098A-10BINTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C38098A-10BINTR Details Description
Related parts for AS7C38098A-10BINTR
HANDLE INSTR RND .156"DIA ALUM datasheet.pdf
IC DUAL HIDRV LVDS XCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.6A 80 MOHM TH datasheet.pdf
SGE-225-2-2180 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf