Abracon Corporation ASA-44.000MHZ-L-T3
ASA-44.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA-44.000MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 44.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA-44.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA-44.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA-44.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA-44.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA-44.000MHZ-L-T3
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA-44.000MHZ-L-T3
Related LinksASA-44.00, ASA-44.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA-44.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA-44.000MHZ-L-T3
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.35A 16MSOP datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 670MA 180 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
USB A-M TO A-F EXT CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 20% 480VAC AXI datasheet.pdf
TV 19C 17#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf