Abracon Corporation ASA-66.666MHZ-L-T3
ASA-66.666MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA-66.666MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 66.666MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA-66.666MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA-66.666MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA-66.666MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA-66.666MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA-66.666MHZ-L-T3
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA-66.666MHZ-L-T3
Related LinksASA-66.66, ASA-66.666MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA-66.666MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA-66.666MHZ-L-T3
IC DAC 10BIT OCTAL W/BUF 16TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16-19 OLIV datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN RECPT 84POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf