Abracon Corporation ASA1-24.000MHZ-L-T3
ASA1-24.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA1-24.000MHZ-L-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA1-24.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA1-24.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA1-24.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA1-24.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA1-24.000MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA1-24.000MHZ-L-T3
Related LinksASA1-24.0, ASA1-24.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA1-24.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA1-24.000MHZ-L-T3
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMC datasheet.pdf
LED 5MM VERTICAL YELLOW PC MNT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 325MA 920 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 28V datasheet.pdf
POE INJECTOR 19.6W 56V DESKTOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 28.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HDR 117POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
ATTENUATOR 16 DB DC 18GHZ datasheet.pdf