Abracon Corporation ASA1-24.576MHZ-L-T
ASA1-24.576MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASA1-24.576MHZ-L-T
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA1-24.576MHZ-L-T.pdf
Availability of ASA1-24.576MHZ-L-T
QUANTITY
ASA1-24.576MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA1-24.576MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASA1-24.576MHZ-L-T
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA1-24.576MHZ-L-T
Related LinksASA1-24.5, ASA1-24.576MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA1-24.576MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASA1-24.576MHZ-L-T
IC RESET MONITOR 2.63V SOT23B datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC 10-15 A/T SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 5V 0.2A 12SOP datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 80MSPS 40-QFN datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf