Abracon Corporation ASA1-36.000MHZ-L-T3
ASA1-36.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASA1-36.000MHZ-L-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA1-36.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASA1-36.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASA1-36.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA1-36.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASA1-36.000MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA1-36.000MHZ-L-T3
Related LinksASA1-36.0, ASA1-36.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA1-36.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASA1-36.000MHZ-L-T3
RIGID BACKPROBE PIN BLACK & RED datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH 2XSPDT 5A 115V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 3POS PCB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 75W 15V OUTPUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 261 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SF 2&3 WIRE datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.8NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf