Abracon Corporation ASA2-19.6608MHZ-L-T
ASA2-19.6608MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASA2-19.6608MHZ-L-T
Brief Description
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA2-19.6608MHZ-L-T.pdf
Availability of ASA2-19.6608MHZ-L-T
QUANTITY
ASA2-19.6608MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA2-19.6608MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASA2-19.6608MHZ-L-T
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency19.6608MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA2-19.6608MHZ-L-T
Related LinksASA2-19.6, ASA2-19.6608MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA2-19.6608MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASA2-19.6608MHZ-L-T
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 3.48M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
16MM RECTANGULAR SCREEN WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf