Sullins Connector Solutions ASC10DRAN
ASC10DRAN picture photo
Mfg. Part Number
ASC10DRAN
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A DIP
Datasheet Download
ASC10DRAN.pdf
Availability of ASC10DRAN
QUANTITY
ASC10DRAN Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC10DRAN
Internal Part NumberEIS-ASC10DRAN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC10DRAN
Related LinksASC1, ASC10DRAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC10DRAN Details Description
Related parts for ASC10DRAN
IC VREF SERIES 10V SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 500MA DO213 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
WIDE FAN TYPE IONIZER 800MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf