Sullins Connector Solutions ASC10DRAS-S734
ASC10DRAS-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ASC10DRAS-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A PCB
Datasheet Download
ASC10DRAS-S734.pdf
Availability of ASC10DRAS-S734
QUANTITY
ASC10DRAS-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC10DRAS-S734
Internal Part NumberEIS-ASC10DRAS-S734
Series-
PackagingTube
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC10DRAS-S734
Related LinksASC10DR, ASC10DRAS-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC10DRAS-S734 Details Description
Related parts for ASC10DRAS-S734
IC OTP 512KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 280MA 200 MOHM datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TEMP CONTROL MOD 2 ANALOG 2 SS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO201A datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf