Sullins Connector Solutions ASC10DREI-S93
ASC10DREI-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ASC10DREI-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET
Datasheet Download
ASC10DREI-S93.pdf
Availability of ASC10DREI-S93
QUANTITY
ASC10DREI-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC10DREI-S93
Internal Part NumberEIS-ASC10DREI-S93
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC10DREI-S93
Related LinksASC10D, ASC10DREI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC10DREI-S93 Details Description
Related parts for ASC10DREI-S93
IDC CABLE - CSC60S/AE60M/CSC60S datasheet.pdf
CAP CER 270PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf