Sullins Connector Solutions ASC12DRTN-S13
ASC12DRTN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ASC12DRTN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ASC12DRTN-S13.pdf
Availability of ASC12DRTN-S13
QUANTITY
ASC12DRTN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC12DRTN-S13
Internal Part NumberEIS-ASC12DRTN-S13
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC12DRTN-S13
Related LinksASC12D, ASC12DRTN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC12DRTN-S13 Details Description
Related parts for ASC12DRTN-S13
THERMISTOR NTC 4.7K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A PPAK datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf