Sullins Connector Solutions ASC15DRXH
ASC15DRXH picture photo
Mfg. Part Number
ASC15DRXH
Brief Description
CONN EDGE .100 30POS DR DIP
Datasheet Download
ASC15DRXH.pdf
Availability of ASC15DRXH
QUANTITY
ASC15DRXH Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC15DRXH
Internal Part NumberEIS-ASC15DRXH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTray
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact TypeFull Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC15DRXH
Related LinksASC1, ASC15DRXH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC15DRXH Details Description
Related parts for ASC15DRXH
IC VOICEBAND CODEC 5V/3V 24SOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SC70 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf