Sullins Connector Solutions ASC18DRTN-S13
ASC18DRTN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ASC18DRTN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ASC18DRTN-S13.pdf
Availability of ASC18DRTN-S13
QUANTITY
ASC18DRTN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC18DRTN-S13
Internal Part NumberEIS-ASC18DRTN-S13
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC18DRTN-S13
Related LinksASC18D, ASC18DRTN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC18DRTN-S13 Details Description
Related parts for ASC18DRTN-S13
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DEMODULATOR/DECODER 100-HTQFP datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 24 AWG LEAD datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 15A 600V datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 13POS datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 64POS GOLD SMD datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .2C datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf