Sullins Connector Solutions ASC25DREF
ASC25DREF picture photo
Mfg. Part Number
ASC25DREF
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET
Datasheet Download
ASC25DREF.pdf
Availability of ASC25DREF
QUANTITY
ASC25DREF Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC25DREF
Internal Part NumberEIS-ASC25DREF
Series-
PackagingTube
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC25DREF
Related LinksASC2, ASC25DREF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC25DREF Details Description
Related parts for ASC25DREF
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES MO 3W 470 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALL MT PINS datasheet.pdf
BUZZ VDC 2KHZ MED PULS datasheet.pdf
EXPLOSION-PROOF LIMIT SWITCH datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING (23343-56) datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
150UF 25V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf