Sullins Connector Solutions ASC26DTEF
ASC26DTEF picture photo
Mfg. Part Number
ASC26DTEF
Brief Description
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET
Datasheet Download
ASC26DTEF.pdf
Availability of ASC26DTEF
QUANTITY
ASC26DTEF Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC26DTEF
Internal Part NumberEIS-ASC26DTEF
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row26
Number of Positions52
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC26DTEF
Related LinksASC2, ASC26DTEF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC26DTEF Details Description
Related parts for ASC26DTEF
JUMPER-H1501TR/A3049S/X 10" datasheet.pdf
RELAY OPTO SPST 120MA 6 SOP 350V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 5% 50W datasheet.pdf
IC DVR CURRENT SENSE 1CH 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 382V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 53MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 17MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
FILT DSUB 15POS M-F ADPTR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 16 OHM 1% 100W datasheet.pdf