Sullins Connector Solutions ASC30DRTI-S93
ASC30DRTI-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ASC30DRTI-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ASC30DRTI-S93.pdf
Availability of ASC30DRTI-S93
QUANTITY
ASC30DRTI-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC30DRTI-S93
Internal Part NumberEIS-ASC30DRTI-S93
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC30DRTI-S93
Related LinksASC30D, ASC30DRTI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC30DRTI-S93 Details Description
Related parts for ASC30DRTI-S93
IC EEPROM 64KBIT 250NS 28DIP datasheet.pdf
WALL RING 230MM "V" FOR M4Q SER datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 287.7VC SMD datasheet.pdf
MOD DIODE SCR 42.5A 240V .250"QC datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT SYNC U/D 24-SOIC datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRAY datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf