Sullins Connector Solutions ASC50DRYN-S13
ASC50DRYN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ASC50DRYN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ASC50DRYN-S13.pdf
Availability of ASC50DRYN-S13
QUANTITY
ASC50DRYN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC50DRYN-S13
Internal Part NumberEIS-ASC50DRYN-S13
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC50DRYN-S13
Related LinksASC50D, ASC50DRYN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC50DRYN-S13 Details Description
Related parts for ASC50DRYN-S13
RES 4.7K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS DL R/A 30GOLD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 6POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
SL-RLH30M (PLASTIC) 3NC, 1XM20 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf
800 VACUUM CONTROL - 120V datasheet.pdf