Abracon Corporation ASCO-12.288MHZ-EK-T
ASCO-12.288MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-12.288MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-12.288MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASCO-12.288MHZ-EK-T
QUANTITY
ASCO-12.288MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-12.288MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASCO-12.288MHZ-EK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-12.288MHZ-EK-T
Related LinksASCO-12.2, ASCO-12.288MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-12.288MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASCO-12.288MHZ-EK-T
CAP TANT 33UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 11.4A 3 MOHM TH datasheet.pdf
INDICATOR 24V 6MM RECESSED GRN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RING HEATSHRINK #8 25PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 250MW SOD523 datasheet.pdf