Abracon Corporation ASCO-12.500MHZ-EK-T
ASCO-12.500MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-12.500MHZ-EK-T
Brief Description
OSC X0 12.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-12.500MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASCO-12.500MHZ-EK-T
QUANTITY
ASCO-12.500MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-12.500MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASCO-12.500MHZ-EK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-12.500MHZ-EK-T
Related LinksASCO-12.5, ASCO-12.500MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-12.500MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASCO-12.500MHZ-EK-T
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 6A 500V 10X38MM CLASS M datasheet.pdf
RES SMD 3.09 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 388POS GOLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR NCP1937 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 24-36V 1.65A datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf