Abracon Corporation ASCO-27.000MHZ-EK-T
ASCO-27.000MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-27.000MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-27.000MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASCO-27.000MHZ-EK-T
QUANTITY
ASCO-27.000MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-27.000MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASCO-27.000MHZ-EK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-27.000MHZ-EK-T
Related LinksASCO-27.0, ASCO-27.000MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-27.000MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASCO-27.000MHZ-EK-T
BRUSH CLEANING HOG HAIR SMALL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 3.08V WD 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.7A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf