Abracon Corporation ASCO-27.120MHZ-EK-T3
ASCO-27.120MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-27.120MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 27.12MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-27.120MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO-27.120MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO-27.120MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-27.120MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-27.120MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency27.12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-27.120MHZ-EK-T3
Related LinksASCO-27.12, ASCO-27.120MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-27.120MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO-27.120MHZ-EK-T3
CONN SOCKET 8 AWG 30GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 780MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 R/A datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 556MA 650 MOHM datasheet.pdf