Abracon Corporation ASCO-29.4912MHZ-LB-T3
ASCO-29.4912MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-29.4912MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-29.4912MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO-29.4912MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO-29.4912MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-29.4912MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-29.4912MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-29.4912MHZ-LB-T3
Related LinksASCO-29.49, ASCO-29.4912MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-29.4912MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO-29.4912MHZ-LB-T3
IC RS-232 DRVR/RCVR 24-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 85A 1400V FO-T-A datasheet.pdf
IC 8051 MCU 2K FLASH 14-SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED DIFF RA .200 datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD THYRSTR SIC SGL 6500V SOT227 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC 14SOIC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf