Abracon Corporation ASCO-33.000MHZ-EK-T
ASCO-33.000MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-33.000MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-33.000MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASCO-33.000MHZ-EK-T
QUANTITY
ASCO-33.000MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-33.000MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASCO-33.000MHZ-EK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-33.000MHZ-EK-T
Related LinksASCO-33.0, ASCO-33.000MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-33.000MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASCO-33.000MHZ-EK-T
TRANS 2PNP 20V 0.5A MINI5 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.2A 50V datasheet.pdf
HEADER 30POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 100V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE RA datasheet.pdf
OSCILLOSCOPE CART datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN BUS BAR FOR 7.5MM CONNECTOR datasheet.pdf