Abracon Corporation ASCO-33.333MHZ-EK-T3
ASCO-33.333MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-33.333MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-33.333MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO-33.333MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO-33.333MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-33.333MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-33.333MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-33.333MHZ-EK-T3
Related LinksASCO-33.33, ASCO-33.333MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-33.333MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO-33.333MHZ-EK-T3
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 8 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
ERDUNGSKLEMME F TV datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf