Abracon Corporation ASCO-54.000MHZ-EK-T
ASCO-54.000MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-54.000MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-54.000MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASCO-54.000MHZ-EK-T
QUANTITY
ASCO-54.000MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-54.000MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASCO-54.000MHZ-EK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-54.000MHZ-EK-T
Related LinksASCO-54.0, ASCO-54.000MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-54.000MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASCO-54.000MHZ-EK-T
TRIAC 800V 4A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 16A 125V datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SHUR-PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf