Abracon Corporation ASCO-54.000MHZ-EK-T3
ASCO-54.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-54.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-54.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO-54.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO-54.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-54.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-54.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-54.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO-54.00, ASCO-54.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-54.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO-54.000MHZ-EK-T3
JUMPER-H1506TR/A2015A/H1506TR 4" datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 3.3V 10% 8-SOIC datasheet.pdf
IC VIDEO AMP DUAL W/DVR 8-DMP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 6V datasheet.pdf
RES 165K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
8513 FEED FINGER INSERT datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X6S 0201 datasheet.pdf
LJT 26C 26#20 SKT RECP datasheet.pdf
330UF 100V 16X25MM 105C 3000H datasheet.pdf