Abracon Corporation ASCO-6.140MHZ-L-T3
ASCO-6.140MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-6.140MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 6.14MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-6.140MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO-6.140MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO-6.140MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-6.140MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-6.140MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency6.14MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-6.140MHZ-L-T3
Related LinksASCO-6.14, ASCO-6.140MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-6.140MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO-6.140MHZ-L-T3
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V datasheet.pdf
LED T-8MM 46MM SQ 16LED ULT PGRN datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 28V 7.14A 200W datasheet.pdf
IC AFE INTERFACE 14WSON datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf