Abracon Corporation ASCO-64.000MHZ-L-T3
ASCO-64.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-64.000MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 64.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-64.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO-64.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO-64.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-64.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-64.000MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency64MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)8.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-64.000MHZ-L-T3
Related LinksASCO-64.0, ASCO-64.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-64.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO-64.000MHZ-L-T3
RES 18.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS COAXIAL 30AWG 18" datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/OUT FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIMIT SW CONTACT BLOCK COMPACT datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS VERT GOLD datasheet.pdf