Abracon Corporation ASCO-68.000MHZ-EK-T3
ASCO-68.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-68.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-68.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO-68.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO-68.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-68.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-68.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-68.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO-68.00, ASCO-68.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-68.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO-68.000MHZ-EK-T3
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf