Abracon Corporation ASCO1-12.000MHZ-EK-T3
ASCO1-12.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-12.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-12.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO1-12.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO1-12.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-12.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-12.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-12.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO1-12.0, ASCO1-12.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-12.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-12.000MHZ-EK-T3
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 100' datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 7.7A 50 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf