Abracon Corporation ASCO1-12.288MHZ-EK-T3
ASCO1-12.288MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-12.288MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-12.288MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO1-12.288MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO1-12.288MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-12.288MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-12.288MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-12.288MHZ-EK-T3
Related LinksASCO1-12.2, ASCO1-12.288MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-12.288MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-12.288MHZ-EK-T3
CONN HEADER .100 SINGL R/A 32POS datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.4PF 50V 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 2% 1KV 2220 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GRN/X/RED DIFF datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 9.5W 24V datasheet.pdf
CABLE JUMPER 0.5MM 12POS 0.152M datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf