Abracon Corporation ASCO1-18.432MHZ-L-T3
ASCO1-18.432MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-18.432MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-18.432MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO1-18.432MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO1-18.432MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-18.432MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-18.432MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-18.432MHZ-L-T3
Related LinksASCO1-18.4, ASCO1-18.432MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-18.432MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-18.432MHZ-L-T3
IC REG LDO 4V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC VDSL2 LINE DVR 420MHZ 16VQFN datasheet.pdf
RES 953 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 20W datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 0.5% 2W 3637 datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf