Abracon Corporation ASCO1-26.000MHZ-L-T3
ASCO1-26.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-26.000MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-26.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO1-26.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO1-26.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-26.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-26.000MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-26.000MHZ-L-T3
Related LinksASCO1-26.0, ASCO1-26.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-26.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-26.000MHZ-L-T3
CONN PIN 16-18 AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN RECEPT R/A 52POS 1.27MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT363 datasheet.pdf
WASHER FLAT 3/8 FIBRE datasheet.pdf
IC CTRLR PWM BUCK 2PHASE 32-QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANSISTOR PWR LDMOS SOT502A datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 3.87"LX2.54"W datasheet.pdf
MARKER CARRIER datasheet.pdf
CTV 29C 29#16 SKT PLUG datasheet.pdf
470UF 400V 30X50MM 85C 5000H datasheet.pdf