Abracon Corporation ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3
ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3
Related LinksASCO1-3.68, ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-3.6864MHZ-EK-T3
TVS DIODE 18VWM 30.66VC SMT datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 28POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 849 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 620UH 93MA 25.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS 1.0MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 BLUE 100' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
HC RELAY datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf