Abracon Corporation ASCO1-32.768MHZ-LB-T3
ASCO1-32.768MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-32.768MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-32.768MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO1-32.768MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO1-32.768MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-32.768MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-32.768MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-32.768MHZ-LB-T3
Related LinksASCO1-32.7, ASCO1-32.768MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-32.768MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-32.768MHZ-LB-T3
RES SMD 51 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
JFET P-CH 40V 0.35W TO92 datasheet.pdf
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-8 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 2.8A TO-220F datasheet.pdf
IBUTTON KEY RING MOUNT BLACK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 11POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 12.8K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
KEYBOARD EXTENSION CABLE datasheet.pdf
CONTACT SKT 0.6MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
330UF 40V 15X30MM 85C 15000H datasheet.pdf