Abracon Corporation ASCO1-75.000MHZ-EK-T3
ASCO1-75.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-75.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-75.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO1-75.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO1-75.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-75.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-75.000MHZ-EK-T3
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-75.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO1-75.0, ASCO1-75.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-75.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-75.000MHZ-EK-T3
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
PHOTOTRNS NPN W/RES SIDE LOOK datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC HD 4CH 48-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 32VDC 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
SWITCH 2NC 2NO DPDT CTRNEUT 120V datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 100POS datasheet.pdf