Abracon Corporation ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASCO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
Related LinksASCO2-1.84, ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-1.8432MHZ-LB-T3
Connector Header 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28DIP datasheet.pdf
CONVERTER 30A BOOSTER PT4472 HRZ datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 44POS datasheet.pdf
THERMTRANS COMP LABEL ADH EST datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf