Abracon Corporation ASCO2-12.000MHZ-LS-T3
ASCO2-12.000MHZ-LS-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-12.000MHZ-LS-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ 1.8V CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-12.000MHZ-LS-T3.pdf
Availability of ASCO2-12.000MHZ-LS-T3
QUANTITY
ASCO2-12.000MHZ-LS-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-12.000MHZ-LS-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-12.000MHZ-LS-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASCO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-12.000MHZ-LS-T3
Related LinksASCO2-12.0, ASCO2-12.000MHZ-LS-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-12.000MHZ-LS-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-12.000MHZ-LS-T3
SCR DBL HISCR 800V 27A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 0.5A SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 546.2UH 300MA 3.32 OHM datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 15MM datasheet.pdf
CABLE ASSY 5' RG142 SMAM - NMALE datasheet.pdf
RES 10K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf