Abracon Corporation ASCO2-12.352MHZ-L-T3
ASCO2-12.352MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-12.352MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 12.352MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-12.352MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO2-12.352MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO2-12.352MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-12.352MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-12.352MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
TypeXO (Standard)
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-12.352MHZ-L-T3
Related LinksASCO2-12.3, ASCO2-12.352MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-12.352MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-12.352MHZ-L-T3
CONV DC/DC 5V 2A HORZ T/H 13DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf