Abracon Corporation ASCO2-13.000MHZ-EK-T3
ASCO2-13.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-13.000MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-13.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-13.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-13.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-13.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-13.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)