Abracon Corporation ASCO2-16.384MHZ-LB-T3
ASCO2-16.384MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-16.384MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-16.384MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO2-16.384MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO2-16.384MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-16.384MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-16.384MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-16.384MHZ-LB-T3
Related LinksASCO2-16.3, ASCO2-16.384MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-16.384MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-16.384MHZ-LB-T3
CONN TERMINATOR PLUG BNC 75OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOT OPTICAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .5MM 100POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 316 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.61 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf