Abracon Corporation ASCO2-19.440MHZ-L-T3
ASCO2-19.440MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-19.440MHZ-L-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 19.44MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-19.440MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO2-19.440MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO2-19.440MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-19.440MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-19.440MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASCO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency19.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-19.440MHZ-L-T3
Related LinksASCO2-19.4, ASCO2-19.440MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-19.440MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-19.440MHZ-L-T3
IC REG BOOST ADJ 1A SOT23-5 datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf