Abracon Corporation ASCO2-20.000MHZ-LB-T3
ASCO2-20.000MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-20.000MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-20.000MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO2-20.000MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO2-20.000MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-20.000MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-20.000MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-20.000MHZ-LB-T3
Related LinksASCO2-20.0, ASCO2-20.000MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-20.000MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-20.000MHZ-LB-T3
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
SPLICE FIBRLOK II W/SC-UPC PIGTL datasheet.pdf
DIODE SILICON PIN SOD-882T datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 25.5X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf