Abracon Corporation ASCO2-24.576MHZ-L-T3
ASCO2-24.576MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-24.576MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-24.576MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO2-24.576MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO2-24.576MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-24.576MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-24.576MHZ-L-T3
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-24.576MHZ-L-T3
Related LinksASCO2-24.5, ASCO2-24.576MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-24.576MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-24.576MHZ-L-T3
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 5V 0.2A 12SOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 380MA 700 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.32A 72 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 6KV C0H RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf