Abracon Corporation ASCO2-27.120MHZ-EK-T3
ASCO2-27.120MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-27.120MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 27.12MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-27.120MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-27.120MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-27.120MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-27.120MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-27.120MHZ-EK-T3
TypeXO (Standard)
Frequency27.12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-27.120MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-27.1, ASCO2-27.120MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-27.120MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-27.120MHZ-EK-T3
FAN AXIAL 171.5X51MM 220/240VAC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 2KN/110 AR UC datasheet.pdf
CBL 13PS 0.5MM JMPR TYPE A 1.18" datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 2A 65 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP MICA 5600PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
FUSE 10A 1200V AC 660VDC INDUSTR datasheet.pdf