Abracon Corporation ASCO2-27.120MHZ-L-T3
ASCO2-27.120MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-27.120MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 27.12MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-27.120MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO2-27.120MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO2-27.120MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-27.120MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-27.120MHZ-L-T3
TypeXO (Standard)
Frequency27.12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-27.120MHZ-L-T3
Related LinksASCO2-27.1, ASCO2-27.120MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-27.120MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-27.120MHZ-L-T3
TRANS NPN 50V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF18A/AF18/AFF18A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8HSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 88A TO-263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 40POS THRUHL datasheet.pdf