Abracon Corporation ASCO2-33.333MHZ-EK-T3
ASCO2-33.333MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-33.333MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-33.333MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-33.333MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-33.333MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-33.333MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-33.333MHZ-EK-T3
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-33.333MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-33.3, ASCO2-33.333MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-33.333MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-33.333MHZ-EK-T3
SIDAC 2CHP 170/340V 250A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 36A TO-247 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 70mA Backlight 8-TDFN (2x3) datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 19POS SINGLE datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
RIBBON RESIN 4 WIDE WITH TDP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
KJL 79C 79#22D PIN RECP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf